Mój Kajecik to przede wszystkim blog o książkach z gatunku szeroko pojętej fantastyki. Jako blog książkowy staram się zrzeszać miłośników gatunków literackich właśnie z tej niszy. To jednak nie wszystko – fantastyka i groza wychodzi w końcu znacznie dalej niż literatura. Tym samym chętnie sięgam do interesujących filmów i seriali nawiązujących do popularnych książek czy popkultury ogólnie.

Zależy mi na popularyzowaniu pewnych niszy i ciekawostek. W końcu po co pisać o tym, co wszyscy i tak już znają? Tak więc Mój Kajecik to nie tylko blog książkowy dla uznanych autorów grozy i dużych wydawnictw, ale również – może przede wszystkich – dla mniejszych, ambitniejszych czy początkujących.

Mój Kajecik – blog o książkach i popkulturze

Jako blog książkowy dodatkowo skupiony na pewnej literackiej i kulturowej niszy, trafiam do stosunkowo niewielkiego grona odbiorców. Dokładam jednak wszelkich starań, by byli do odbiorcy nieprzypadkowi i podzielający te zainteresowania.

Poniżej możesz zobaczyć moje kanały społecznościowe i przykładowe statystyki.

Blog książkowo-popkulturowy

To moje główne medium, które funkcjonuje od końcówki 2018 roku. Tutaj zazwyczaj dzielę się pełnymi treściami – recenzji, felietonów, zestawień czy innego rodzaju wpisów. W zdecydowanej większości przypadków wiąże się to z dedykowaną sesją fotograficzną. Dokładam starań, aby omawiany produkt przedstawić w atrakcyjny i ciekawy sposób. Uważam, że to mocna strona mojego książkowego bloga i pozytywnie wyróżniam się pod tym względem na tle kolegów i koleżanek z blogosfery.

Efekt dwie twarze. Paradoks Artur Urbanowicz. Książka thriller,

Wpisy są przeze mnie redagowane pod kątem SEO. Tym samym są one często jednymi z pierwszych propozycji google przy wyszukiwaniu fraz związanych z daną książką czy produktem.

Oto przykładowe statystyka bloga. Obecnie miesięcznie odwiedza to miejsce około 1500 użytkowników.

Instagram/bookstagram

Mój drugi ulubiony kanał, który jest jednocześnie najaktywniejszym. Staram się udostępniać 3-4 posty tygodniowo. Znajdziesz tu zarówno luźniejsze tematy, jak i nieco szersze publikacje, zazwyczaj skrócone wersje wpisów z bloga książkowego. Mój instagram poświęcony jest przede wszystkim książkom, ale znajdziesz tu też sporo innych tematów oraz ciekawych miejsc.

A oto krótki przegląd z wybranego tygodnia.

Facebook fanpage i grupa książkowa

Posiadam jeszcze kanały facbookowe w postacie fanpage’a oraz szybko rosnącej grupy skupionej na literaturze – w tej chwili blisko 4000 członków.

Tak to wygląda. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samym blogu lub o mnie, zajrzyj tutaj. Pamiętaj, że jako bloger pozostaję otwarty na różne współprace, nie tylko związane z książkami. Niemniej, mam również duży szacunek do moich czytelników i to oni pozostają dla mnie priorytetem. Tym samym nie zaprezentuję im czegoś, co moim zdaniem ich nie zainteresuje.

Kontakt

Możesz kontaktować się ze mną przez wymienione media społecznościowe. Zachęcam jednak przede wszystkim do kontaktu mailowego:

m.miedzinski90@gmail.com