Literatura grozy i polski horror. Najlepsze książki 2020 roku.

Co za rok, co za rok… Autorzy literatury grozy z pewnością będą jeszcze długo czerpać inspirację z minionych miesięcy, ale końcówka grudnia to już czas pewnych podsumowań i rozliczeń, więc nie będę gorszy od innych influencerów. Przedstawię Wam tutaj najlepsze polskie książkowe horrory roku 2020. Horrory czy też po prostu szeroko rozumianą literaturę grozy, bo sporą część tych książek cenię właśnie za przecieranie pewnych szlaków i rozwój gatunku.

Przypomnę Wam 8 tytułów. Dlaczego nie np. 10? Bo przy 10 miałem już pewien problem z tymi ostatnimi miejscami, bo poziom był tam zbyt zbliżony. Przy ograniczeniu się do 8 mam już pewność, że to są tytuły, które mają w sobie coś więcej, niż te, które nie znalazły się w zestawieniu – co konkretnie, to już postaram się krótko omówić przy danym tytule.

A dlaczego tylko polskie? Tytuły zagraniczne to kolejne opowiadania, powieści, wznowienia, nowości i robi się mały bałagan, bo jak to wszystko ze sobą porównać? Nie ukrywam, że mam szczególną słabość do polskiej literatury grozy i czytam ją z reguły w pierwszej kolejności, dużo na tym rynku dzieje się w ostatnich latach i warto to zaznaczyć w takim zestawieniu. Mam jeszcze kilka zagranicznych książek do przeczytania i może jakoś podsumuję to w styczniu, bo faktycznie na polski rynek trafiły w tym roku wybitne książki.

Po raz pierwszy najlepszy moim zdaniem tytuł w roku zostanie nagrodzony wyróżnieniem w postaci Złotego Kumaka, którego chciałbym przyznawać co rok.

Najlepsze książkowe horrory 2020

Zestawienie jest w formie video – zachęcam do seansu i zostawienia suba!

Tak bym to widział. Mam nadzieję, że znacie już te tytuły, a jeśli nie, to że udało mi się przekonać Was do zakupów. Każda z tych książek jest troszeczkę inna, co bardzo mnie cieszy, bo za nami bardzo ciekawy rok dla polskiej grozy i autorzy rzeczywiście bawią się tym gatunkiem, a właściwie każdy debiutant wnosi tu coś nowego. Oby nie było gorzej.

Oczywiście liczę na Wasze zestawienia w komentarzach. Dajcie znać, jaka książka na Was zrobiła największe wrażenie i jak oceniacie formę polskiej grozy.

W opisie zostawiam kilka linków, zapraszam Was na mojego IG, FB i bloga. Trzymajcie się i do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *